czwartek, 23 stycznia 2014

Polska opętana

Czy ktokolwiek jeszcze wierzy w to, że Polska nie jest państwem wyznaniowym? Teoretycznie konstytucja gwarantuje nam wolność wyznania i jednoznacznie oddziela kościół od państwa jednakże w rzeczywistości ciągle nasz kraj sterowany jest przez pazernych biskupów. Nie potrafią oni zrozumieć, że duży wkład KK w upadek komunizmu został już dawno spłacony (i to z nawiązką) a im trudniej jest im pogodzić się z nową sytuacją tym bardziej swoimi zachłannymi łapskami dobierają się do naszych pieniędzy i przekonań. Bulwersujące jest to jak szybko rośnie w siłę narodowy Ciemnogród a o opętaniu złymi duchami poprzez czytanie horoskopów zaczyna głośno mówić telewizja publiczna - finansowana z naszych podatków.

Ostatnio przypadkowo trafiłem na nagranie jednego z odcinków Pytania na Śniadanie emitowanego na kanale TVP 2...
Już sam tytuł mówi nam bardzo dużo. Sławna na całym świecie aktorka z hollywodzkiej produkcji emitowanej na antenie TVP 2 -  Klan (filmweb podpowiada mi, że zagrała w nim gościnnie Majkę, dziewczynę z Liskowa) poddała się egzorcyzmom aby wypędzić z siebie złego ducha. Za pierwszym razem udało mi się obejrzeć zaledwie minutę tego badziewia, dopiero na potrzeby posta dotarłem do samego końca. Wy może lepiej nie próbujcie, szkoda tracić nerwy. 

Aktorka podczas rozmowy z prowadzącymi przyznaje się do tego, że gdy była małym dzieckiem przybywali do niej zmarli jednak "najgorsze rzeczy zaczęły się później". W wieku 9 lat pojawiły się w jej życiu "przedruki zachodnich gazet"  - z horoskopami, wróżbami i talizmanami. Dalej możemy usłyszeć stek bzdur o tym, że niezależnie od tego czy ktoś wierzy czy nie może na niego zadziałać zły demon a dzieci nie powinny bawić się niebezpiecznymi zabawkami, oglądać niebezpiecznych filmów i czytać magiczne książki. Skandaliczne jest to, że cały wywiad to tak naprawdę promocja książki "Nawrócona wiedźma" napisanej przez Patrycję Hurlak a w studiu razem z autorką jest również ksiądz - wydawca. 

Przyzwyczaiłem się już do tego, że w Polsce kościół swoimi mackami otacza politykę i skutecznie wpływa na życie publiczne jednak zgoda na promocję takich idiotyzmów w telewizji publicznej to już totalna przesada. Ciemnogród robi już nawet z TVP stację o standardach gorszych od rydzykowego Trwamu i to za nasze pieniądze. 

Tymczasem ks. Oko został dopuszczony do prowadzenia wykładu w Sejmie - oczywiście nt. satanistycznej ideologii dżender (tvn24). Twierdzi on, że niewierzący stają się maniakami seksualnymi. Jak zwykle jest to przekręcanie jakichkolwiek faktów, działanie na wyobraźnie ograniczonego umysłowo ludu.  Oczywiście rzecz musi się dziać pod dachem miejsca, w którym tworzone jest polskie prawo, jakże niezależne od kościoła. Ciekawe czy podczas swojej "nauki", w której gender sprowadza do noszenia sukienek przez chłopców w jakikolwiek sposób wytłumaczy to, że młody Karol Wojtyła, również taką nosił. Czy jego rodzice również byli oddalonymi od Boga zwolennikami wyzwolonej seksualności?

Karol Wojtyła w sukience
Szczęście, że wśród nas możemy znaleźć osoby, które nie boją się publicznie przeciwstawiać kościelnej nagonce, czasem w dość nietypowy i sarkastyczny sposób jak np. Ada Karczmarczyk.1 komentarz:

Franio pisze...

Ciemnogrody są co krok i kłopotów co nie miara.