czwartek, 23 sierpnia 2012

Średniowieczne przesłanie kościołów

Stało się. Kościół Katolicki zdradził swojego największego sojusznika, Prawo i Sprawiedliwość, na rzecz porozumienia z rosyjskim prawosławiem. Konsensus zawarty między arcybiskupem Michalikiem a patriarchą Cyrylem definitywnie przekreśla mit religii smoleńskiej. Jarosław Kaczyński aby zachować poparcie KK musi w końcu przestać snuć wraz z Macierewiczem wizje sztucznej mgły rozpylonej nad lotniskiem w Smoleńsku. Powinniśmy odetchnąć z ulgą, czas sekty smoleńskiej dobiega końca. Jednak to nie wszystko o czym mowa w przesłaniu kościelnych dygnitarzy.

 


Patriarcha Cyryl oraz arcybiskup Michalik
Pozwoliłem sobie na przeczytanie całego Porozumienia - można je znaleźć na stronach portalu kosciol.pl , dokładnie w tym miejscu. Cóż z niego wynika? Nic, co mogłoby nas zdziwić. Duchowieństwo po raz kolejny przekonuje nas, że średniowiecze powinno ciągle trwać a niewiernych należy spalać na stosach. Pogarda dla bogatej, zachodniej cywilizacji bije praktycznie z każdego zdania porozumienia. Komunizm dla Kościoła jest niczym innym jak bolesnym doświadczeniem ateizmu - w końcu tylko ludzie  bez wiary  mogli doprowadzić do powstania systemu zniewalającego człowieka i pozbawiającego go wielu praw. Oczywiście Kościół, jako depozytariusz wszelkich wartości, nigdy nie zabronił nam niczego. Dlatego też w tekście Przesłania po raz kolejny zabiera głos w kwestiach, które nie powinny go dotyczyć. Przeciwstawia się aborcji, eutanazji, związkom partnerskim oraz wykluczeniu religii z życia publicznego. Dodatkowo, bezczelnie potwierdza iż mimo autonomii władzy świeckiej i religijnej powinien brać czynny udział w tworzeniu prawa w kwestiach ważnych dla dobra społeczeństwa. Zastanawiam się, dlaczego w tekście porozumienia tak wiele razy użyto słowa TOLERANCJA? Czego ma ona dotyczyć? Może chodzi tutaj o tolerancję dla słynnego znikającego zegarka Cyryla, wartego 30 000 EURO? W końcu kościół potępia konsumpcjonizm demoralizujący nasze narody. 

Jak widać, głównym zadaniem kleru w XXI wieku jest ciągła obrona tradycji oraz tak zwanych wartości moralnych. Kościół, mimo utraty poparcia wśród wielu grup społecznych, radykalizuje się. Tracą na tym wszyscy. Zarówno ateiści, agnostycy, osoby wierzące lecz podchodzące z dystansem do średniowiecznych zasad jak i prawdziwi, oddani wierze chrześcijanie. Jedni prawo do wyznawania swoich własnych zasad, drudzy popleczników. Z tego nie może wyniknąć nic dobrego. 

dziewczyny z Pussy Riot
Jako ciekawostkę dodam iż w czasie oficjalnego podpisywania Przesłania do narodów przez Michalika oraz Cyryla, sądzone były dziewczyny z Pussy Riot. Czeka je odsiadka w więzieniu, za wykpienie Putina w jednej z rosyjskich cerkwi. Protest przeciwko tej karze, wszczęły wojujące nagimi piersiami dziewczyny z FEMEN (foto poniżej). Miejmy nadzieję, że tym razem da on więcej niż zazwyczaj.


naga dziewczyna na krzyżu, protest ukraińskiego FEMEN przeciwko uwięzieniu Pussy Riot

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA OFICJALNYCH PROFILI BLOGA NA PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH :)Blog pojawił się FACEBOOK'u dlatego gorąco zachęcam do polubienia oficjalnej strony znajdującej się pod adresem
punkt-widzenia 24 na FACEBOOKU 
Dla tych, którzy wolą ptaszki został stworzony profil TWITTER. Oczywiście z najnowszymi przemyśleniami autora bloga oraz linkami do notek.
 punkt-widzenia24 na TWITTERZEW końcu coś dla fanów Gmaila oraz wyszukiwarki Google. Profil w  GOOGLE+punkt-widzenia24 w GOOGLE+3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Szczytowanie rytualnych szamanów Wschodu ,,Ost'' i Wschodu ,,West'', w obecności rajfura B. Komorowskiego, zaliczyłbym do ostatniego aktu farsy pt; ,,Zejście bogów''. Ziemskich.
Tak, tak, to łabędzi śpiew odchodzących do lamusa historii kastratów umysłowych, szybciej niż przyszli. I chociaż towarzyszyły wzajemnemu onanizowaniu się kieckowych odgłosy właściwe Urszulankom z Loudun przy analogicznych czynnościach, to nie zamaskowano stanu agonalnego.
Tak kończy się atrofia człowieczeństwa i uczuć właściwych homo, atrofia rozumu na rzecz instynktów pierwotnych, atrofia idei ,,Boga'' ze sztandarowymi hasłami tj; ,,miłość bliźniego''.
* * * Najcelniej szczytowanie podsumowuje ulica; ,,Zwierają szeregi i odbyty, żeby dymać innych nie będąc samemu dymanym''.
Vespa

Anonimowy pisze...

Mnie te k...tyle obchodza co opadły w parku jesienny liść. Za sprofanowanie cerkwi co najmniej powinny dostać po 10 lat.

Anonimowy pisze...

To nie są żadne średniowieczne uniwersały, tylko próby pozyskania nowych obszarów z płatnikami brutto. Tzn. Cyryl prawosławi katolików, Michalik katolizuje prawosławnych, w proporcji trzy do pięciu; bo Cyrylowi zawłaszczają boga trzema palcami, a Michalikowi całą ręką liczącą paluchów pięć. Chyba, że inwalidzi.
Poza tym każda ze stron pozostaje przy swoim; Cyryl przy żonie cyrylicy, Michalik przy pra łacinie. Cerkiew obstaje przy kyriake-Kościół przy eklezji, skopcy kastrują się dla zbawienia-celibariusze wniebowstępują poprzez respektowanie nakazu ,,Bądźcie płodni i rozmnażajcie się (Rz. 1,28)...
No i dużo łączy rzymskich faraonów z bizantyjskimi bazyleusami. Obaj TW sKOłowani przez służby, jedni i drudzy błogosławią p o p i e ł ó ż k o, i kyriake i eklezja są przecież katolikos...
Ot, towarzystwo wzajemnej masturbacji w publicznych jasełkach dla gawiedzi.
Ciekawi mnie wysokość rachunku wystawionego za ten marny spektakl.