czwartek, 2 sierpnia 2012

Rodzinka PO

Afera taśmowa w PSL po raz kolejny odsłoniła kulisy politycznej hipokryzji. Rządzący, którzy potrafią tak pięknie mówić o innowacyjnej polskiej gospodarce oraz walce z bezrobociem okazali się tymi, do których reguły nowoczesnego państwa nie przemawiają.

Niestety problem nepotyzmu przedstawiony na infografikach nie dotyczy tylko i wyłącznie poczciwych chłopów. Pojawił się on także w Platformie, gdzie działacze partii przejęli całą Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 


Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych - nepotyzm i kolesiostwo w PO

Podejrzewam, że to tylko nieliczne przykłady a siatka partyjnych znajomości sięga wielu instytucji publicznych. Na szczęście nasz kochany premier, Słoneczko Peru - Donald Tusk po raz kolejny wyszedł bez szwanku z afery. Podczas konferencji prasowej zapowiedział przedstawienie schematów przeciwnych podobnym praktykom we wrześniu oraz umył ręce ws. nominacji na ministra rolnictwa pana Kalemby. Trzeba przyznać, że sprawny jest ten nasz prime minister - zamieść aferę pod dywan, nie stracić na poparciu i pozostawić wszystkie sprawy w tym samym miejscu. Musiało go to kosztować wiele nerwów i poświęceń. Z braku czasu zapewne nie mógł spotkać się ze swoją córką Kasią, na której blogu pojawiają się reklamy państwowego LOT-u, synem Michałem - pracującym w Locie czy synem Kalemby - Nie odejdę z Agencji Rynku Rolnego - Danielem. 
Oczywiście społeczeństwo ciągle wierzy w Donalda i nie  wydaje się, żeby jakiekolwiek taśmy to zmieniły. Nie można jednak poddać wątpliwościom to, że premier zdecydowanie zmienił się względem poprzedniej kadencji. Wcześniej dużo mówił pod publiczkę i nic nie robił, teraz także zdarza mu się paplać wiele populistycznych haseł ale o dziwo także działa. Niestety pracując przeczy swym słowom, co postaram się zobrazować na podstawie kilku przykładów

Premier mówi - Premier robi

Państwo tanie  - Podwyższenie podatków
Państwo przyjazne dla obywatela - Próg emerytalny 67
Wprowadzenie związków partnerskich - Odroczenie debat do końca wakacji
Wprowadzenie ustawy regulującej IN VITRO - Odroczenie debat do końca wakacji
Walka z rozpasaniem Kościoła Katolickiego - A czy ja kiedykolwiek o tym wspominałem? o.O

Analizując te i wiele innych przykładów oraz poparcie dla PO zdaje się, że Polacy mają po prostu w dupie to, kto nimi rządzi. Ważne, żeby ta osoba dobrze prezentowała się przed kamerami, potrafiła zagrzmieć jak i otulić i zawsze znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Niestety ciężko stwierdzić jednoznacznie kto mógłby zastąpić Tuska, zniszczyć układy i zacząć robić prawdziwą politykę. Czy jest ktokolwiek nadający się do tej roli? Jak myślicie? Zgłaszajcie swoje własne propozycje lub wybierajcie z; 
a) wibro-Palikot
b) Jarosław-Zbaw-Polskę
c) zdrajca Ziobro
d) komuch Miller 
e) chłop Pawlak

Na zakończenie zapraszam na ogłoszenia parafialne. Blog pojawił się FACEBOOK'u dlatego gorąco zachęcam do polubienia oficjalnej strony znajdującej się pod adresem
https://www.facebook.com/PunktWidzenia24Dla tych, którzy wolą ptaszki został stworzony profil TWITTER. Oczywiście z najnowszymi przemyśleniami autora bloga oraz linkami do notek.
 https://twitter.com/punktwidzenia24W końcu coś dla fanów Gmaila oraz wyszukiwarki Google. Profil w  GOOGLE+https://plus.google.com/114956906101475051121/posts2 komentarze:

bediqus pisze...

Pozwoliłem sobie na małą polemikę:
http://bediqus.wordpress.com/2012/08/02/rodzinka-po-polemika/

punkt-widzenia24 pisze...

Dziękuję za interesującą polemikę. Oficjalną opinię autorów bloga nt. reformy emerytalnej można znaleźć tutaj – http://punkt-widzenia24.blogspot.com/2012/03/reforma-emerytalna-vs-spoeczenstwo.html
Co do drugiego argumentu – jest w tym dużo racji, chociaż to Polacy zazwyczaj przez swoje znudzenie nawet nie wiedzą na kogo głosują tylko wybierają jedynki na listach.

komentarz znalazł się także pod postem - Rodzinka PO - polemika na blogu http://bediqus.wordpress.com