niedziela, 3 czerwca 2012

Przygotowania do EURO 2012 - czas podsumowań cz. 2

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zaczynają się już za kilka dni. To najwyższy czas aby podsumować przygotowania do imprezy, wskazać korzyści płynące z turnieju oraz zastanowić się nad ewentualnymi    przeszkodami w jego organizacji. Jednym słowem - EURO 2012 z mojego punktu widzenia. Część druga. Linki do stron, na których będzie można na żywo śledzić mecze oraz wyniki rozgrywek znajdują się na końcu posta.
 

Reprezentacja Rosji w Hotelu Bristol

reprezentacja Rosji w piłce nożnej
Ze względu na obchodzone przez ludzi związanych z PiSem miesięcznice katastrofy smoleńskiej, Ministra Mucha postanowiła przedstawić Rosjanom inne możliwości lokalizacji kadry w Warszawie. Nasi wschodni sąsiedzi oczywiście odmówili zmian. Według mnie nie jest to dobra decyzja. "Prawdziwi" Polacy co miesiąc jednoczący się podczas rocznic śmierci Lecha, delikatnie mówiąc, nie należą do zwolenników Rosjan. W każdym razie Ministrze można pogratulować zagrania - w przypadku wszelkich problemów nikt nie będzie mógł jej zarzucić, że nie zaproponowała Rosjanom innej lokalizacji. A może się dziać. Przewiduję rzucanie krzyżami w okna Bristolu oraz oblewanie wodą święconą piłkarzy.

Bojkot polityczny EURO 2012

julia tymoszenko
Jewhenija Tymoszenko - córka Julii Tymoszenko
Plany unijnych dygnitarzy dotyczące zbojkotowania rozgrywek uważam za jedne z bardziej nieprzemyślanych i ukazujących słabość UE. Jak to zazwyczaj bywa w polityce -  działania prowadzone są na pokaz. Skoro wielka, zjednoczona Europa nie potrafi poradzić sobie z małą, dotkniętą reżimem Janukowycza Ukrainą - w dodatku obiecując jej przynależność do unijnych struktur - to najlepiej zbojkotować apolityczne święto piłkarskie. Takie zachowanie nie zmieni w żaden sposób sytuacji Julii Tymoszenko, wręcz pozwoli Janukowyczowi na dalsze represje względem opozycji. Bezradna Unia nie zagrozi mu przecież żadnymi sankcjami, które będą dotyczyć jego bezpośrednio. W Polsce do bojkotu wzywa naczelny wódz Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński. Powinniśmy już przyzwyczaić się do tego, że działa on na przekór wszystkim. 

Możliwe protesty Solidarności, przejście Rosjan przez ulice stolicy

Protest związkowców z Solidarności przed Sejmem. Domagają się poparcia wniosku o rozpisanie referendum w sprawie emerytur.
protest związkowców Solidarności przed Sejmem
Naczelni pieniacze Rzeczypospolitej Polski - związkowcy z obecnej Solidarności zapowiedzieli iż w czasie EURO "nie zadeklarują spokoju". Ich protesty mogłyby doprowadzić do całkowitego paraliżu stolicy. Na szczęście władze Warszawy nie wydały zgody na przemarsz śląskiego oddziału NSZZ "S" spod warszawskiej strefy kibica aż po Stadion Narodowy, 8 czerwca 2012. Przypominam, że tego dnia w stolicy oprócz najazdu kibiców można spodziewać się wielu osób, które przyjadą na Orange Warsaw Festival.  Całkowita blokada Warszawy nie byłaby zbyt dobrą wizytówką Polski dla zagranicznych kibiców. Ciekawie zapowiada się również możliwy przemarsz Rosjan ulicami stolicy. Szef Wszechrosyjskiej Unii Kibiców Aleksandr Szprygin uważa że jest to normalny zwyczaj kibiców reprezentacji podczas ważnych rozgrywek. Jednak do tej pory nie wiadomo czy do przemarszu dojdzie - musi on zostać zarejestrowany do 9 czerwca, czyli 3 dni przed planowanym terminem. Jak widać, Rosjanie szykują nam niespodziankę, miejmy nadzieję, że nie skończy się ona źle dla nas i dla nich.


Nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się zbliżającymi mistrzostwami, zapomnieć przynajmniej na chwilę o polityce i problemach oraz poddać się szalonemu kibicowaniu naszej reprezentacji :) a oto lista obiecanych linków:

mecze EURO 2012 w internecie, na żywo [live streaming] - LINKIwyniki rozgrywek EURO 2012, tabele grupowe, terminarze EURO - LINKI
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luckydevs.livescore - aplikacja na telefony z systemem Android - Live! Euro 2012

http://itunes.apple.com/pl/app/euro-2012-bia-o-czerwoni/id488840862?mt=8 - aplikacja na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod)  - Euro 2012 - Biało - Czerwoni

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

No, no, ciekawy punkt widzenia. Z przygotowań do imprezy sportowej przebija duch insurekcji kościuszkowskiej albo zgoła wojny polsko-bolszewickiej 20-go roku.
Przykre zjawisko tym bardziej, że o wynikach sportowych rozgrywek decyduje się dziś przy stoliku (albo pod nim), z użyciem presji (z gazem jako głównym argumentem), albo wprost poprzez kryteria uliczne.
Starożytni twórcy ekechejri, ius hospiti i podobnych prokseni zapewne ubolewają w Edenie nad zbrutalizowaniem sportowych obyczajów.
Vespa